דורון זיסו, משרד עו"ד, נוטריון ומגשר 
קניין רוחני, דיני אינטרנט, תקשורת סלולרית ומחשבים,      טל' 077-2152522
ברירת-מחדל  |  English  |  Romanian  |  


התחברות לחברים

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


View Doron Zisso's profile on LinkedIn

תאריך ושעה
 

מונה:

Skype Me™!

 

 

שתפו:
FacebookTwitter

 
בוררות היא דרך חוקית חלופית לפתרון סכסוכים. (כלומר היא דרך שצדדים לסכסוך יכולים לבחור בה, כחלופה לדרך של הבאת סכסוך להכרעת בית משפט). חשוב לציין כי הבוררות היא דרך די דומה לניהול סכסוך בבית משפט, שכן סדרי הדין די דומים לסדרי הדין הנהוגים בבתי המשפט, אלא שהמאפיין העיקרי של הבוררות הוא שבעוד בבתי משפט השופטים מתמנים ע"י ועדה למינוי שופטים והצדדים אינם יכולים לבחור לעצמם את השופט, בהליך של בוררות, הצדדים בוחרים לעצמם על דרך ההסכם את הבורר או שבוחרים באדם או בחבר בני אדם שיוכלו למנות את הבורר.

כעיקרון, כדי שאדם ישמש כבורר בין שניים או יותר אנשים שיש להם סכסוך, אין צורך בשום הכשרה פורמלית, השכלה, ידע או ניסיון. כל אדם בגיר (למעט כמובן פסול דין) יכול להתמנות לבורר.

בוררות מקוונת היא בוררות שמתנהלת כולה באמצעות רשת תקשורת מחשבים. הכוונה היא שבמקום שהבורר ובעלי הדין יתכנסו בחדר אחד לשם ניהול ישיבות הבוררות, כל אחד מהם נשאר במשרדו והמפגש נערך באמצעות מחשבים, תוכנות ורשתות. כמובן שבכל הליך אזרחי, חלק מההליכים מתבצעים בכתב (הגשת כתבי טענות וביצוע הליכי ביניים כגון גילויי מסמכים ושאלונים) וכשמדובר על בוררות מקוונת, ניתן להציע לצדדים לבצע גם את הגשת המסמכים באמצעים מקוונים.

היום פועלים בישראל שתי מסגרות מסודרות לבוררות מקוונת. אחת היא מערכת של בוררות בין חברות ביטוח לבין עצמן (לא בין מבוטחים וחברות ביטוח) והשניה היא ועדת הבוררות שליד איגוד האינטרנט הישראלי, לגבי סכסוכים על שמות מתחם בסיומת הראשית .il . שתי מערכות אלה מפעילות בוררויות בהן אין צורך בגביית עדויות ובחקירת עדים.

בדרך כלל, כאשר מחליטים לפתור סכסוך על דרך הבוררות, צריך לבחור כבורר אדם ששני הצדדים סומכים עליו הן מבחינת יושרו ואמינותו והן מבחינת מקצועיותו, הידע שלו והניסיון שלו בתחום נשוא הסכסוך.

משרדנו ערוך ומוכן לערוך בוררויות בענייני קניין רוחני, אינטרנט והיי-טק גם בדרך של בוררות מקוונת. 
שלח לחבר הדפס
שתף

[חזור למעלה]

כל הזכויות שמורות לעו"ד דורון זיסו © copyright 2004 - 2015

קידום אתרים     הוספה למועדפים    הפוך לעמוד הבית    מפת האתר

התוכן באתר אינו מהווה יעוץ משפטי ואינו מהווה תחליף להתיעצות פרטנית עם עורך דין. כל המסתמך/ת על המידע באתר, עושה זאת על אחריותו/ה בלבד.

לייבסיטי - בניית אתרים